Be viděla, jak to mají jinde. Be viděla, jak to máme tady. Be se to tady hnusí, jinde je totiž lepší.

4. ledna 2010 v 23:05 | Be. |  Život
No, tak je po Vánocích.
Jsem zblbá. Nepamatuju si, na kolikátou bych měla mít správně nastavený budík a taky jsem si ráno zariskovala, protože jsem si nebyla jistá, v kolik mi to vlastně jede autobus.
Necelé ty dva týdny prázdnin jsem strávila v jakési izolaci. Pokud nebudeme počítat návštěvy u babiček, Ikeu, Olympii v Teplicích a nejúžasnější návštěvu u tety a strejdy (jsem Terezčina favoritka, objímala mě, chtěla mi sníst nalakované nehty a Danýsek je nejroztomilejší a příšerně se stydí), byla jsem prakticky zavřená doma. Někomu by možná už hrabalo, ale já jsem si to prostě neskutečně užila. Filmy, seriály, Sims 3, Age of Empires III, hudba, hudba a hudba.
Asi jsem se tak trochu uzavřela do svého světa, ale nutno podotknout, že mi to prospělo. Nepamatuju se, kdy jsem byla naposledy takhle odpočinutá a vyrovnaná... a taky tak nějak osamělá. Jenže pocit osamění celkem rychle přišel a taky celkem rychle odplul.

Nejspíš tohle všechno je hlavní důvod mého dnešního rozčarování, kdy jsem šla prostě po městě a říkala jsem si, že tohle není možný. Ústí je prostě hnus. Domy nehezké, moderní se tu mísí se starým příšerně nevkusně, nikdo se nestará, jak to dohromady vypadá. Chodníky špinavé, někde i zasněžené (fakt příjemné vyjít ráno do zimy a ještě se klouzat do kopce k zastávce), zastávky počmaráné stejně jako spousta zdí. Pořád se akorát mluví o nových projektech a nápadech, jak to tu ještě vylepšit. Jenže tady se nepotřebuje vehementně stavět, tady se hlavně potřebuje bourat.

Mám plné zuby jakési iluze, která přežívá mezi mými vrstevníky - kdo má bílý boty s černými pruhy je nejvíc kůl. Ať leje, ať je venku třicet stupňů, ať jsou závěje, půlka Ústí stejně na nohou bude mít ty nablbý bílý boty. Vysvětlí mi někdo prosím, co je na nich tak úžasného? Já vidím hned několik nedostatků a ten největší z nich úplně mlátí do očí - jsou bílé. To znamená, že je na nich vidět úplně všechno. Projdete mokrou trávou - na bílé krásně svítí zelená. Projdete bahnem - na bílé se krásně vyjímá hnědá. A když už je máte dlouho, jejich bělostná barva dostane takový nahnědlý nádech, kterého už se nikdy nikdo nezbaví. A pak už nedělají takovou parádu, že jo?
Jasně, posledních 14 dní jsem trávila ve společnosti fashion blogů (a mám na mysli ten typ "autor/ka-má-velmi-zajímavý-styl-a-o-módu-se-zajímá-a-vůbec-neotročí-módním-trendům", rozhodně ne "koukejte-co-si-vzala-ta a ta příšerná nicneumějící nána/celebrita, o které normální člověk nikdy neslyšel-v-pátek-když-šla-nakupovat-s-kamarádkami") a lookbooku. A to prostě proto, že mě to baví. Já vím. Ne každého móda baví, ne každý se potřebuje oblékat hrozně originálně a nápaditě. Třeba já a moje oblečení - nic světoborného, ráno zkrátka nemám náladu a ani čas něco vymýšlet. Ale stále je tu ta otázka - proč je člověk v bílých botech, džínách a značkové mikině/tričku považován za největšího krasavce široko daleko? Proč tahkle vypadá většina lidí? Proč mají lidi takovou obsesi na značkové oblečení? Proč mít mikinu s nápisem nějaké firmy přes celý předek, když to vypadá tak hrozně nehezky a tuctově? Proč utratit tisícovku za značkovou mikinu, když větší díru do světa uděláme s cardiganem, který se dá pořídit mnohem levněji?

Nemůžu se zbavit pocitu, že se každý akorát stará o svoje hnusný bílý boty, cigáro v hubě a jak se co nejlíp "zkalit" na páteční "pařbě". Kdy jsem naposledy mluvila s někým cizím, co se skutečně o něco zajímá? Jako hodně. Že tomu věnuje čas, baví ho to, ví o tom spoustu věcí... Tisíckrát radši budu poslouchat člověka, co se zajímá o vlaky, než nějakého pitomce, co má potřebu všem vykladát, jak se někde na Silvestra opil, jak moc a kolikrát potom zvracel, jak se cítil následující den a jak moc špinavá byla koupelna. Proč mi to vůbec říká? Proč si myslí, že mě to zajímá? A proč si kurva myslí, že je něco víc než já, když jsem já Silvestr trávila nad Prázdninami pana Beana a live koncerty Petera Foxe a Tiny Turner?? A proč si já nemyslím, že jsem něco víc, protože vím, kdo je Tina Turner a poslouchám Petera Foxe, zatímco dotyčný vstřebává jen ty sračky, co mu cpe do hlavy Evropa 2, haha? Protože si nepotřebuju připadat hrozně důležitá a kůl a myšlení "jsem víc než ty" je podle mě na zvracení a doporučení na sezení u psychologa.

Já přece vůbec nejsem člověk s násilnickým sklony. Momentálně mi brnkají na nervy dvě osoby - Lady Gaga (bez diskuze) a Kesha. Když jsem Keshu poprvé uviděla na MTV, myslela jsem, že padnu. Tahleta kráva s kroužkem v nose si klidně přišla a totálně vykradla Uffie. Až na to, že Uffie je prostě naše ňuní Uffie, holka, co prostě v sobě něco má. A ne žádná Kesha, jejíž jediným úspěchem, je vytvoření co nejdrsnější držky v co nejkratším čase. Když jsem viděla ten její lhostejnej, nadřazenej, kůl a děsně votrávenej ksicht, měla jsem sto chutí skočit do televize a ten trapnej kroužek jí z toho nosu na místě vyrvat. To jí ještě maminka nevysvětlila, že na cizí věci se nešahá?
V momentě, kdy mi někdo začne tvrdit, jak super Kesha je, tak... nevím, ale bude to velmi spontánní, velmi rychlé, velmi výbušné a velmi neovladatelné.
 


Komentáře

1 Strangea Strangea | 6. ledna 2010 v 22:13 | Reagovat

Já věděla, že tu najdu něco, co mě rozveselí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama