TOP 15 smutných písniček a 5 smutných kapel

20. prosince 2009 v 18:09 | Be. |  Hudba
Nějak jsem se zamilovala do psaní o hudbě, hádám, že si tím zalepuju díru, která vznikla díky zrušení Filteru.
A protože mám špatnou náladu, rozhodla jsem se udělat jakýsi Top 15 písniček, co vám zaručeně náladu nezvednou, mnohdy ji spíš srazí níž, ale vy je prostě musíte poslouchat, protože jsou tak krásný.
Podotýkám, že rozhodně nemám zmapovanou hudbu od dob pravěku po dnešek, prostě napíšu písničky, který mám ráda já, protože ten blog je především o mně. Chacha.


15. TAPE SONG - The Kills
Čas tě nevyléči, zlato. Musíš jít dál.
Smutná slova, typický rock říznutý blues od Kills a Alisonin hlas. Člověk si připadá, že je zase jednou na všechno sám, nikdo mu nepomůže a vůbec to není veselé.14. SOMEWHERE IN A CROWD - Sunflower Caravan
Neskutečná melancholie bezeslov. Zní to jako Danny Elfman v depresi. Nutí vás to poslouchat smutné tóny klavíru a uvažovat o všem negativním, co vás zrovna napadne.
13. I LOVE YOU MORE THAN YOU LIKE ME - The Streets
Tohle tak úplně nenaplňuje smutkem. Tohle prostě posloucháte a připadá vám to povědomé. Líbí se mi, nebo ne? Miluju jí, nebo ne? Jaký je náš vztah? A máme ho vůbec? Má mě ráda?
A tyhle otázky jsou oboustranné...

Nepřijde vám, že Mike Skinner je prostě ten typ člověka, kterýho prostě CHCETE znát?

12. NEW ICE AGE - Alpine Stars
I believe my heart is breaking but I don't know why.
Je to smutné, je to melancholické, je to depresivní, je to ten den v listopadu, kdy venku prší, vy jste doma sami, je tma a vy máte pocit, že jste plní smutku a opuštění. Déšť bubnuje do oken a do uší vám promlouvá tohle.11. BREATHE ME - Sia
Výpověď smutné opuštěné holky římo vám do uší. A vy jí hrozně chcete pomoct, ale nemůžete... Je to jenom písnička...10. WHETHER YOU FALL - Tracy Bonham
Táhlý, jemný a smutný vokál. Klavír.
Tuhle písničku znám díky L Wordu, hrála, když se Dana rozešla s Alice, která do toho roztřeseně se slzami na krajíčku řekla "I don't know if I can live without you.". A pak mějte kamennej ksicht a zamčený emoce v sobě. Ha, nejde to.09. RAPE ME - Nirvana
Rape me, rape me, my friend.
Má cenu to nějak komentovat?08. AUF ACHSE - Franz Ferdinand
Chceš, ale nemůžeš, protože ten druhý nechce. Takže co?
She's not so special so look what you've done, boy...07. CREEP - Radiohead
Tuhle písničku snad nemá cenu popisovat. Vystřelila Radiohead tam, kde jsou slavní, a oni ji teď nehrají, protože ji nesnáší. A je ták depresivní...
I wish I was special, you're so very special...06. EXPLODE - Uh Huh Her
Tahle písnička se mi zaryla pod kůži někdy v září a od té doby své stanoviště neopustila.
Osamělá holka.
Dá se pochopit mnoha způsoby, těžko říct, jaký je ten správný.05. STOP ME - Mark Ronson
Mark Ronson je velice známý producent, takže je div, že já, ignorant, jsem si ho všimla teprve před nedávnem. Každopádně tahle písnička ve mně dokáže naladit hrozně... divnou náladu. Jsem šťastná (že ji slyším) a zároveň smutná (nevím proč). Vokál nazpíval Daniel Merriweather, kterého neznám, takže nemůžu posloužit.

Oficiální videoklipy jsou dva.Tenhle (click me) je smutný, písničku atmosféra dost vystihuje.Tenhle (click me) moc dobře nechápu, víc se mi líbí ten první. Jo, atohle (click me) je původní verze od The Smiths. Ukamenujte mě, ale mě se prostě cover od Ronsona líbí víc.


04. AWAY FROM HERE - Uh Huh Her
... this is in reversal, everyone is hurt here, fell from you so high, beat me like a drum, now you finally have won, I'm wounded again...


03. SLEEP - The Dandy Warhols
If I could sleep forever, I could forget about everything...
Úžasně klidné. Nutí vás to civět a poslouchat. A taky možná světlo na konci tunelu.02. SLEEPING WITH GHOSTS - Placebo
Hush, it's okay, dry your eye, soulmate dry your eye, cause soulmates never die.
Jeden z důvodů, proč jsem si tolik zamilovala Placebo. Pesimistický optimismus, optimistický pesimismus.01. LENI - Placebo
Tahle písnička úplným právem zvítězila v této soukromé "mojí vlastní" hitparádě smutku zabaleného do not. Upřímně řečeno ji nemám tak dokonale naposlouchanou jako ostatní písničky do Placebo. Důvod je úplně prostý - jakmile ji poslouchám, moje nálada se rapidně zhorší. Chce se mi všechno hodit za hlavu, schoulit se do kouta a do konce svých dní nedělat nic jiného než poslouchat Leni a cítit se mizerně.
Cross my heart and hope to die.PĚT ÚŽASNĚ DEPRESIVNÍCH KAPEL

05. IamX
Nevím, jestli má cenu je představovat. Zkrátka je to uskupení kolem Chrise Cornera, který tomu všemu velí. Já pořád nevím, jak celou tuhle skupinu brát. Texty jsou smutné, vždycky mě tak nějak pohltí. Zároveň mám pořád takový pocit, že to asi bylo v plánu. Těžko říct. Pořád ale platí, že mě jejich hudba inspiruje a dokáže ve mně vyvolat tvůrčí náladu. Takže co by ne.

04. Cure
Možná by si zasloužili vyšší příčku, ale porota složená z vysoce kvalifikovaných hudebních kritiků (to jako já) rozhodla, že bramborová medaile je taky dobrá. Těžko je posuzovat, oni jsou prostě legenda a já silně pochybuju, že existuje někdo, kdo o nich nikdy neslyšel (úspěšně ignoruji tu trapnou většinu, co poslouchá všechno, co jim komerční rádia naservírovala pod rypák), takže se moc nerozepíšu a jen povím, že pokud by chtěl někdo natočit film o člověku v depresi, co se na konci zabije, album Pornography poslouží jako soundtrack.

03. Crystal Castles
Dvojice kluk-holka z Kanady. Styl bývá popisován jako 8bitový elektro punk. Pokud to mám popsat vlastními slovy, tak je to zběsilé elektro, co ve vás vzbudí touhu něco pořádně rozkopat, vyvztekat se, vyrvat si všechny vlasy a pak se nad tím vším hystericky rozbrečet. Tihle dva jsou průkopníky tohoto stylu, v současné době vzniká spoustu skupin, které se právě jimi inspirují. Ale žádná z nich ve vás emoce neprobudí tak silně jako CC.

02. Dorian Gray's Prostitutes
Česká kapela, která se mj. hlásí ke skupinám jako Placebo nebo IamX. Topí se v melancholii a snech a dle mého celé Placebo s tou jejich novou deskou strčí do kapsy (omlouvám se, Briane, ale Battle For The Sun ti prostě neodpustím). Mají úžasnou atmosféru, úplně vás pohltí. Asi jako vánoční Drážďany ve tmě, až na to, že tady místo cinkání rolniček slyšíte šepot, co vám běhá po zádech jako mráz.

01. Portishead
Dost známá skupina. Hrají trip hop, jejich texty jsou neuvěřitelně dechberoucí a smutek nosící a zpěvačka (teď mi vypadlo jméno, do prkýnka) je umí úplně skvěle podat. Těžko se popisují, protože mě prostě nenapadají slova, která by seděla...


Máte vy nějakou oblíbenou písničku, která vás vrhne do deprese? Nebo snad kapelu, co vám zaručeně zkazí náladu, ale je to prostě tak pěkný, že myšlenka neposlouchání takového skvostu je hystericky zavržena?
 


Komentáře

1 March Hare March Hare | 20. prosince 2009 v 21:24 | Reagovat

The Doors: The End, z toho mi až běhá mráz po zádech. A poslední dobou také jinak neuvěřitelně profláklé Bright Eyes od Garfunkla, jelikož mi to připomíná jednu skvělou knížku o králíčkách, kterou jsem nedávno dočetla.
A jinak, když už jsme u toho Placeba (jejichž vítězství přijímám s uznalým mručením, jelikož je zbožňuji), třeba celé takové Meds je pro mě také skoro synonymem pro smutek a melancholii.

2 Strangea Strangea | 22. prosince 2009 v 0:00 | Reagovat

No jistě, The Doors - Summer´s Almost Gone... je v ní něco strašně melancholického, zlátnoucí obilí, zapadající slunce, loučení, něco, co končí... (sakra, já chci léto!). Což mi asociuje Radical od 69 Eyes, což je na podobné téma.
Potom Lonely day od System Of A Down - krom toho, že tak nějak ze zlomyslného záměru je to smutný, k ní mám spoustu vzpomínek, krásných, ale bolavých... no a je to jasný.
A - Be mě ukamenuje? - Dlouhá tenká struna od Nohavici. Prostě klavír, béčkové mollové tóniny a tak neuvěřitejně beznadějeplný text, to je pro otrlé. A - podobný žánr - Děkuji od Karla Kryla, protože by za něj měl být svatořečen. A Půjdu, kam chci od Radůzy, protože je to o mně.
All is full of love od Björk. Navzdory názvu nic durového.
Annachie Gordon od Loreenny MacKennitt. Kvůli tomu příběhu a kvůli zpěvu, proti kterému jsem bezbranná.
Over and Over od Morcheeby. Protože se mi vždycky vybaví ta scéna ze Samotářů, kde ona jde podchodem a zapaluje si cigaretu a jde a jde a přemýšlí, kam vlastně.
A samozřejmě - už to fakt bude všechno - dvě moje znejmilejších, While Your Lips Are Still Red od Nightwish a Somewhere od Within Temptation, protože je to o lásce a nenaplněné lásce a hledání a čekání....
A na závěr ta nejsmutnější na světě a vůbec ne ohraná - Halleluja. Rufus Wainwright nebo taky "ze Shreka". Písnička, která mě spolehlivě zastaví a přinutí se ohlédnout.
UÁÁÁÁÁ, všechno je tak smutné! Zastavte mě někdo... :-x

3 Týna Týna | 23. prosince 2009 v 19:04 | Reagovat

Hodně věcí od Radiohead a Province od TV on the Radio. Není nutno dodávat, že o skutečným významu samozřejmě nemam ani ponětí.
Jinak hezký Vánoce:)

4 erewain erewain | Web | 30. prosince 2009 v 12:34 | Reagovat

spousta melodií od evanescence je depresivních a k tomu smutný text zpívaný teskným hlasem Amy Lee

5 make (Dorian Grays prostitutes) make (Dorian Grays prostitutes) | E-mail | 30. prosince 2010 v 20:49 | Reagovat

dekujeme:)

6 noob noob | 26. dubna 2011 v 16:34 | Reagovat

Nick Cave-People aint no good ... a celkově má hodně smutný depresivní a hlavně pravdivý texty

7 Kate°° Kate°° | Web | 21. února 2012 v 17:58 | Reagovat

Ne že by mi zkazily náladu nebo to.! Ale písničky od Nirvany mě taky někdy rozbrečí. Rozbrečí mě protože si pokaždé vzpomenu na Kurta Cobaina a na jeho život. Ale nejvíc je mi líto že už zemřel a že ho nidy neuslyším zpívat. Chtěla bych ho slyšet zpívat nařivo ale to už se mi opravdu nesplní. včara by měl 45,je to už tak dávno a přitom by ještě teď byl relativně mladej a mohl toho světu ještě tolik ukázat.. :-( ale jsme rádi i za to co za takovou chvílu stihl.. :-) ;-)

8 lucinecqua lucinecqua | Web | 23. února 2013 v 18:48 | Reagovat

[4]: Evanescence poslouchám nejraději

9 Binary.envoy Binary.envoy | E-mail | 3. srpna 2013 v 11:46 | Reagovat

Co se týče kapely tak nejdepresivnější je Tokio hotel, je mi ale líto že ta kapela už delší dobu vůbec není sama sebou, hlavně zpěvák- Bill Kaulitz- to byl vyloženě můj vzor, to on vymýšlel texty který jakoby mi bral myšlenky! Obzvlášť tahle písnička se mě strašně dotýká, často mě dostává až do sebevražedné nálady, nu přečtěte si to, máte to i s překladem.-  http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/tokio-hotel/durch-den-monsun-56702
Co se týče písniček tak hezká je Bastilee- Pompeii, tu mi nikdo nevezme, ta mě vždycky uvede do jakýhosi smutku- ale krásnýho smutku, kterej si vždycky užívám :) a jinak to by bylo aby se mezi smutnejma písničkama neobjevila Impossible od Jamese Arthura, tu písničku miluju, ten chlap má můj respekt, hodně si toho prožil :)

10 th fan th fan | 23. ledna 2014 v 15:03 | Reagovat

Ano th je opravdu depresivni kapela co se tyce pisnicek jako rette mich tu mam rada a durch den monsun nenapsal Bill a vetsinu z toho nepsal Bill a to me mrzi proroze mi to taky mluvilo z duse Tokio Hotel no tak to uz neni jak byvalo ten Bill a jeho styl ted me tes uplne nici fujky :P  . BVB jsou super treba knives and pens akusticky smutne a evanescence broken a my immortal :'(

11 Kristýna Pochová Kristýna Pochová | E-mail | 7. března 2014 v 23:36 | Reagovat

Ahoj mě tu chybí čeští skupiny a písničky velice ráda si poslechnu češtinu radši než cizí jazyk papa kyky

12 Lukianos Lukianos | 13. března 2014 v 23:03 | Reagovat

tak ani jedna z těch písniček mi nepřijde depresivní.... ale asi je to subjektivní...
zkus si pustit gloomy sunday nebo Even in death od Evanescence ;-) to jsou moje dvě nej písničky :)

13 may may | Web | 21. května 2014 v 1:43 | Reagovat

Díky za skvělý seznam, sama občas podobný smutný playlist akutně potřebuji a tady jsem našla pár zajímavých neznámých :) A jsem hodně nadšená, že jsi tam zařadila mé oblíbence, jako Radiohead, placebo, Portishead nebo Cure!
Jinak za mě taky pár tipů:
Elliott Smith - Between the Bars (čistá deprese, ou jé)
Eels - Elizabeth on the Bathroom Floor (jen malá ochutnávka z alba, které je inspirované sebevraždou sestry, smrtí matky na rakovinu a otce na infarkt)
The Smiths - Asleep (takový krásný I'm tired of living and wanna die song)
The National - Sorrow (přímo o zápasu s depresí, ale nezní vůbec ponuře)
Joy Division - Love Will Tear Us Appart (jestli znáš The Cure, tohle asi taky oceníš)
A od Radiohead si určitě ještě zaslouží např. How To Disappear Completely nebo Everything In Its Right Place.
Napadá mě hodně dalších, ale možná bych taky měla jít spát.

14 Bey fuckin lesbien :-/ Bey fuckin lesbien :-/ | 14. července 2014 v 23:22 | Reagovat

Ach, Tokio Hotel-moje srdcovka, do deprese me dostava pisen Black nebo Zoom into me, ta je moc krasna. Bill se zmenil, ale jen vzhledem. Say something-nostalgicka pisen-doporucuji, od BVB lost it all-nebo tak nak, mela ji rada moje kamoska, ktera uz neni moji kamoskou, krasne se u ni vzpomina... :'(

15 Esme Esme | 28. července 2014 v 12:28 | Reagovat

Oceňuji - Cure, Radiohead, Portishead, Placebo!
Za sebe bych uvedla:
The Cure - The Top, Chain Of Flowers, La Ment...
Portishead - Roads, It Could Be Sweet...
The Smashing Pumpkins - For Martha
PJ Harvey - Teclo, Send His Love To Me
Sonic Youth - Disconnection Notice
Našla bych jich hromady. Miluji takzvaně depresivní písničky, dostávají mne do emočně zajímavého rozpoložení. Odráží se to poměrně výrazně v mém hudebním vkusu. Nejoblíbenější skupina Cure, nejoblíbenější jejich epocha Dark Trilogy. A vždycky jsem si říkala, jak boží by byla cuří hudba ve filmu...

16 upcast upcast | Web | 19. června 2015 v 5:43 | Reagovat

on line pujcky :-P

17 Rockisntdead Rockisntdead | 25. června 2016 v 17:05 | Reagovat

Secondhand Serenade: Fall for you
Aleš Brichta: Andílek
David Koller: Gypsy Love
Nirvana: Pennyroyal Tea(akustik verze, ta původní je moc divoká)
Adelle: Someone Like You
Radiohead: Paranoid Android
jinak se všim souhlasim

18 vortical vortical | Web | 9. září 2016 v 1:06 | Reagovat

nebankovní půjčka online hoštka :-D

19 MelzinEcons MelzinEcons | E-mail | 22. ledna 2017 v 23:37 | Reagovat

cialis black
http://pharmshop-online.com - generic cialis  cialis paypal
<a href="http://pharmshop-online.com">generic cialis</a> - cancer cialis
cialis for women results previous next

20 kex kex | 10. dubna 2017 v 0:14 | Reagovat

PINK FLOYD!!!

21 ClarkNok ClarkNok | E-mail | Web | 11. září 2017 v 14:40 | Reagovat

prescription sunglasses for cheap  <a href=http://tafil.1apps.com/>tafil online kaufen</a>  is the morning after pill prescription

22 PeterBen PeterBen | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 17:51 | Reagovat

healthcare alliance rxrelief discount card  <a href=http://phendimetrazine.mycindr.com/>http://phendimetrazine.mycindr.com/</a>  where can i find viagra

23 ScoztTic ScoztTic | E-mail | 3. listopadu 2017 v 16:29 | Reagovat

cialis 4 women
http://cialiswalmart.biz - cialis over the counter walmart
  shout box latest message cialis
<a href="http://cialiswalmart.biz">cialis over counter at walmart
</a> - cialis bivirkninger
cialis and alcohol consumption joined

24 CarmenChesk CarmenChesk | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 0:12 | Reagovat

doctors in training videos  <a href=http://tafil.xobor.com/>tafil.xobor.com</a>  shock doctor custom mouthguard

25 OliverWromi OliverWromi | E-mail | Web | 20. února 2018 v 4:13 | Reagovat

coventry healthcare of florida jobs  http://blog.daikokuyasoft.com/2017/01/02/unitychallenge07/  carolina center for behavioral health

26 Bernarddew Bernarddew | E-mail | Web | 14. března 2018 v 11:19 | Reagovat

doctorate in sports management  <a href=https://saxenda.1minutesite.co.uk>saxenda.1minutesite.co.uk</a>  drug education for youth

27 Robertbum Robertbum | E-mail | Web | 16. března 2018 v 17:36 | Reagovat

4 panel drug test  <a href=http://adderall.cmonfofo.com>adderall.cmonfofo.com</a>  bamboo tablet pen not working

28 Robertbum Robertbum | E-mail | Web | 17. března 2018 v 19:26 | Reagovat

jefferson college of health sciences  <a href=http://modafinil.forums-free.com>modafinil.forums-free.com</a>  google tablet nexus 7

29 Robertbum Robertbum | E-mail | Web | 18. března 2018 v 14:29 | Reagovat

vtech innotab 2s wifi learning app tablet  <a href=http://www.palimpalem.com/1/stilnox/>palimpalem.com/1/stilnox/</a>  health unit coordinator salary

30 Robertbum Robertbum | E-mail | Web | 19. března 2018 v 9:54 | Reagovat

top 10 male enhancement pills reviews  <a href=http://zolpidem.alloforum.com>zolpidem.alloforum.com</a>  elmhurst memorial healthcare jobs

31 Robertbum Robertbum | E-mail | Web | 20. března 2018 v 12:16 | Reagovat

health department springfield mo  <a href=https://saxenda.1minutesite.co.uk>saxenda.1minutesite.co.uk</a>  what does a pharmacy tech make

32 Robertbum Robertbum | E-mail | Web | 21. března 2018 v 13:31 | Reagovat

eye doctors fayetteville nc  <a href=http://zolpidem.alloforum.com>zolpidem.alloforum.com</a>  pharmacy schools new york

33 Robertbum Robertbum | E-mail | Web | 27. března 2018 v 4:57 | Reagovat

special effect contacts prescription  <a href=https://saxenda.1minutesite.co.uk>saxenda.1minutesite.co.uk</a>  my pharmacy rite aid

34 Robertbum Robertbum | E-mail | Web | 28. března 2018 v 8:22 | Reagovat

cranberry weight loss pills  <a href=http://zolpidem.alloforum.com>zolpidem.alloforum.com</a>  ways to prevent drug abuse

35 ElliottHed ElliottHed | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 11:20 | Reagovat

white oval pill watson 349  http://modafinil.clubeo.com/  where to get the morning after pill

36 ElliottHed ElliottHed | E-mail | Web | 29. dubna 2018 v 17:04 | Reagovat

rancho santa fe pharmacy  http://adipex.uniterre.com/  united healthcare medicare advantage plans 2013

37 AlbertRax AlbertRax | E-mail | Web | 7. června 2018 v 13:10 | Reagovat

The men's prostate is a vital portion of a male's the reproductive system. It secretes fluids that aid in the transportation and activation of sperm. The men's prostate can be found just as you're watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, in most cases very uncomfortable and inconvenient to the patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, also referred to as prostatitis, is regarded as the common prostate-related symptom in men younger than 55 years of age. Infections from the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of most kinds of prostate infection. It is caused by bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition associated with a particular defect within the gland and the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be caused by trauma to the urinary tract or by infections via other parts of the body. A patient may experience testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal of the prostate defect as well as making use antibiotics and NSAIDs to help remedy the soreness.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not to ascertain what causes these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper weight loss program is important. These are some in the actions and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for overall health and this will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies advise that a couple of ejaculations per week will assist to prevent cancer of prostate.

3. Eat pork sparingly. It has been shown that consuming more than four meals of beef per week will raise the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most important measure to take to ensure a proper prostate would be to opt for regular prostate health screening. If you are forty years and above, you should go for prostate examination one or more times per year.

38 Stephenlok Stephenlok | E-mail | 9. září 2018 v 5:04 | Reagovat

matt smith the doctor  http://www.texpaste.com/n/bcuq3pc8  fill glasses prescription online

39 Stephenlok Stephenlok | E-mail | 9. září 2018 v 10:40 | Reagovat

utah county health department  http://saxenda.zimbile.com/  10 inch tablet comparison

40 Stephenlok Stephenlok | E-mail | 9. září 2018 v 12:50 | Reagovat

us health care system  http://stilnox.forums-free.com/  pharmacies in mobile al

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama