Duben 2009

Švédsko voní.

16. dubna 2009 v 20:50 | Be.
Rodiče mi radostně oznámili, že pojedeme do Švédska, aby mi o pár dní později zkazili náladu tím, že do žádného Švédska nepojedeme, protože tam nejsou fjordy. Pojedeme do Norska. Nééé! Od té doby, co mi to mamka spiklenecky řekla, jsem prakticky nemyslela na nic jiného, naučila jsem se výslovnost a na víkend jsem měla naplánované studium gramatiky (teď vypadám jako inteligentní člověk, že jo?), odhalení záhady s "eR" (já nějak nedokážu pochytit, kdy se to vyslovuje jako "rr", kdy jako "r" a kdy jako anglické r) a dopátrat, jak se kurňa vyslovuje to debilní "och" (znamená to "a"). Na wikipedii píší, že [ok:], akorát já tomu moc nevěřím, protože když je pak slyšíte mluvit, vůbec to tak nezní. Zní to jinak, ale nevím jak.
Mám v počítači švédskou povídku. Namluvenou. Pouštím si ji a chrochtám. Občas smíchy a občas štěstím. Ta povídka je dlouhá asi minutu. Pf.
Ve škole všechno úspěšně vořu, ALE! ALE! Máma dneska odešla na sraz s bývalými kolegy, které miluju, i když jsem je nikdy nepotkala. Jeden z nich byl ve Švédsku a hodlá mámě o dovolené povídat, takže se modlím, aby ji navnadil a ona okamžitě šla a řekla, že pojedeme tam, protože Norsko nikoho nezajímá (no, ono asi nezajímá jenom mě, ale to je detail). A druhá je kolegyně, co pracuje s autisty. A máma s ní hodlá promluvit ohledně mého úchyláckého očumování autistů, oficiálně je to nazýváno "Konečně potkám nějakýho autistu na vlastní oči, uvidím, jak se chovají a případně tak rozhodnu o své budoucnosti, kterou hodlám zasvětit psychologii, autistům a Švédsku, pokud se tam dostanu". Takže možná budu moct jít "pomáhat" (nejdřív dívat, pak se uvidí... snad) už teď! YAY! ^^ Tedy pokud maminka nepřijde a suše mi neoznámí, že to nepůjde. :(
Zjistila jsem takový pěkný fakt. Když jsem učím švédsky, tak zapomínám němčinu. Když se učím němčinu, pamatuju si velké nic a pořád si do toho v duchu cpu švédskou výslovnost. Jelikož tam hodlám jednou žít, považuju za nejdůležitější švédštinu a angličtinu, protože dost pochybuju, že tam nějak pochodím se svou němčinou á la "Ich... bin... ém... jak se to řekne... ééém...".
Víte, jak se řekne blázen? Tok!
Chtěla jsem si najít o dovolené nějakého adepta či adeptku na budoucí svatbu. Není nic jednoduššího než se do Švédska přivdat... pokud ovšem nevypadáte jako já, nejste blbí jako já a divní jako já. Mně to nevadí, to ostatní mají problém. Viděli jste švédského prince? A švédskou princeznu? Hehee!
A znáte Kate Moennig? Je to herečka. Chodí v pánském oblečení, hraje v lesbickém seriálu "L Word", je krásná, nevypadá jako mužatka a je na ní něco tak příšerně přitažlivého, že máte sto chutí akorát slintat nad její fotkou. Jo, a má sexy hluboký hlas. Ale ne moc. Tak normálně. Trochu nakřáplý. Dobře, zkrátím to. Hm... Chcete vidět, jak vypadá?
Tadá!
Pokud se vám zdá na této fotce poněkud plochá, vězte, že v originále je mnohem plošší. ^^
Ale my tu nejsme, protože se chceme bavit o Kate (ňuň), my tu jsme, protože se chceme bavit o mně, viďte?
Jo, fandím si.
Ne, nefandím.
V bytě máme zimu, jsem zabalená do deky.
Pelle je sexy. Pellata taky. Pellato má pěkné brýle. Nosí je, i když nesvítí sluníčko.
Be to přijde příšerně vtipné. :D
Potřebuju na záchod. Píšu to sem, protože opravdu potřebuju. Moc dobře totiž vím, že když odejdu na záchod a pak se vrátím, nebudu vědět, kde jsem přestala a co ještě chci napsat. Abych napsala všechno, potřebuju čas a ten mi jaksi dochází... Tímto nesmírně trapným odstavcem končím.
Hej då!
P. S. Název článku je milejší verze věty "Norsko smrdí.", což je český překlad věty "Norsko sucks." Nechci být hnusná na Norsko, prý je to moc krásná země a má fjordy, ale Švédsko je prostě lepší. S tím se musí Norsko holt vyrovnat. Norsko je krásná země, určitě má spoustu zajímavostí a tak... nebudu zlá na někoho, koho ani neznám, že jo? Hm... Norsko je blbý, ať žije Švédsko!